Študijski program Tehnologija polimerov tako prve kot druge stopnje je interdisciplinarni program, ki v enovito celoto povezuje tista področja strojništva in kemije, ki so vezana na polimerne materiale. Programa pokrivata vertikalno povezane vsebine sinteze, predelave in karakterizacije polimernih materialov z vključujočimi poglavji podpornih vsebin. Programa sta zasnovana tako, da študenti osnovno znanje pridobijo na prvi stopnji, poglobljeno znanje na specifičnih tematikah pa na drugi stopnji. Vsebine predmetov so zasnovane na način, da študentom dajejo kompetence, navedene v točki 2.3. Tako obvezni kot izbirni predmeti so ovrednoteni s 5 KT, z razliko v številu kontaktnih ur, in sicer 60 ur za obvezne predmete in 45 ur za izbirne predmete. Oblika izvedbe posameznega predeta je prilagojena vsebinskim zahtevam predmeta.
Vertikalna povezanost predmetov skozi obe stopnji se izkazuje v naraščajočem pridobivanju znanja in kompetenc na petih sklopih:
- materiali,
- predelava polimerih materialov,
- modeliranje in simulacije,
- industrija 4.0,
- management in
- temeljna znanja.
V sklopu temeljna znanja študenti nadgradijo znanja kemije, matematike in fizike do stopnje, ki jim omogoča opravljanje predmetov pri katerih je zahtevana določena stopnja teh znanj. V sklopu materiali študenti pridobijo znanja o sintezi polimerov, njihovi zgradbi, značilnostih in lastnostih ter karakterizaciji polimernih materialov. Sklop predelava polimernih materialov se nanaša na tehnologije predelave polimernih materialov. V sklopu industrijam 4.0 študenti pridobijo znanja o delovanju, vzdrževanju in krmiljenju mehatronskih naprav o zbiranju in obdelavi podatkov ter programiranju. Znanja vezana na izdelavo modelov in simulacij procesov predelave polimerov študenti pridobijo z sklopu modeliranje in simulacije. Dodatna mehka znanja dobijo v sklopu management. Vertikalna povezanost vsebin v okviru navedenih sklopov prve in druge stopnje študijskega programa Tehnologija polimerov je razvidna iz slike.
Za dodatno poglobitev znanja na katerem izmed sklopov lahko študenti v obsegu 20 kreditnih točk izbirajo med 21 izbirnimi predmeti (7 v sklopu materiali, 8 v sklopu predelava polimernih materialov, 4 v sklopu modeliranje in simulacije in 2 v sklopu management). Študenti pri izbiri niso omejeni na posamezen sklop ampak lahko predmete poljubno kombinirajo, tudi s predmeti, ki jih izvajajo druge izobraževalne inštitucije.
Horizontalna povezanost je dosežena s prepletenostjo vsebin med sklopi v obeh letnikih študijskega programa. Vsebine predmetov so usklajene in oblikovane tako, da prihaja do medsebojnega povezovanja in učinka več disciplinarnosti, s čimer so dosežene ključne kompetence programa tako na prvi kot na drugi stopnji.
Magistrsko delo, ovrednoteno s 30 KT zahteva od študentov povezovalno in celovito združitev pridobljenega znanja, saj morajo študenti pri reševanju problemov tekom priprave magistrske naloge reševati več disciplinarno.